Help & User Manual

Do you want to get the most out of BIG Launcher? Are you stuck in the Preferences? Then this page is for you!

BIG Launcher User Manual

Read the User Manual online (English only) Download the User Manual as PDF file

SSS - Sık Sorulan Sorular


BIG Launcher’ı nasıl varsayılan başlatıcı olarak ayarlarım?

Yüklemeden sonra Ana Sayfa düğmesine bastığınızda, mevcut olanlardan varsayılan başlatıcıyı seçmeniz istenir. ‘Varsayılanı kullan’ veya ‘Her zaman’ seçeneğini seçtiğinizden emin olun. Bu menü görünür değilse, manuel olarak yapmanız gerekir - Ana Sayfa düğmesine basın, Sistem ayarları » Uygulamalar » Varsayılan uygulamalar » Ana Ekran’a gidin ve “BIG Launcher”ı seçin.

Eski başlatıcıma nasıl dönerim?

Varsayılan başlatıcı ayarını Tercihler’den sıfırlayabilirsiniz. İşe yaramazsa, Menü düğmesine basın, Sistem ayarları » Uygulamalar » Varsayılan uygulamalar » Ana Ekran’a gidin.

BIG Launcher’ı geçmişte satın aldım ancak şimdi yalnızca ücretsiz sürüme sahibim. Lisansımı nasıl geri yükleyebilirim?

Bize sipariş numaranızı (satın aldığınızda gönderilen e-posta makbuzundan) ve satın alma için kullandığınız e-posta adresinizi gönderin; lisansınızı tüm BIG Apps Suite uygulamaları için ücretsiz olarak geri yüklemenize yardımcı olacağız.

BIG Launcher neden 3 ayrı uygulamaya bölündü?

9 Mart 2019’da, tüm Google Play Store uygulamaları için geçerli olan yeni bir İzin Politikası uygulandı. O zamandan beri, izinler başlatıcılara değil sadece birincil fonksiyonu olan uygulamalara verildiğinden, BIG Launcher (başlatıcı olarak) SMS mesajlarına ve telefon görüşmelerine artık erişemiyordu. Bu politikaya uymak için, ilgili özellikler BIG Launcher uygulamasından kaldırıldı ve ayrı uygulamalara -BIG Phone ve BIG SMS- yerleştirildi. Bunları ayrı ayrı indirmeniz ve yüklemeniz gereklidir.

BIG Launcher’da birden fazla ekranı nasıl ayarlarım?

Tercihler menüsünden birden fazla ekran ayarlayabilirsiniz. Yeni oluşturulan ekranlarınızı mevcut düğmelere bağlamalısınız, aksi takdirde ekranlara erişemezsiniz. Veya Tercihler menüsündeki ekranlar arasında gezinme seçeneğini açabilirsiniz. Lütfen daha ayrıntılı bilgi için Kullanım Kılavuzunu okuyun.

Bir mesajı / kişiyi / çağrı günlüğü ögesini nasıl silerim?

Güvenlik nedeniyle, silme varsayılan olarak devre dışıdır. Belirli ögelerin silinmesini Tercihler’in ilgili bölümlerinden etkinleştirebilirsiniz. Lütfen daha ayrıntılı bilgi için Kullanım Kılavuzunu okuyun.

Gelen aramada zil sesi yok.

Tercihler » Telefon’a gidin ve “Düzelt: zil sesi yok” seçeneğini etkinleştirin. İşe yaramazsa, bize contact@biglauncher.com adresinden yazın.

SMS mesajları hiç alınmadı.

Tercihler » Mesajlar’a gidin ve “Düzelt: alternatif SMS alıcısı” seçeneğini etkinleştirin. İşe yaramazsa, bize contact@biglauncher.com adresinden yazın.

Whatsapp, Gmail, Facebook Messenger vb. uygulamalar için yanıp sönen düğme nasıl açılır?

Etkinleştirildiğinde, herhangi bir üçüncü taraf uygulamasından bildirim geliyorsa ve bu uygulamanın BIG Launcher’ın düğmelerinden birine bağlı kısayolu varsa, siz uygulamayı başlatana kadar yanıp söner. Bu özelliği etkinleştirmek için, Tercihler » Ekran seçenekleri’ne gidin ve “Bir uygulama bildirim gösterdiğinde yanıp sönme”yi etkinleştirin. Sonraki ekranda, BIG Launcher için Bildirim erişimi’ni etkinleştirin.

Gelen SMS bildirim sesini nasıl ayarlanabilir veya kapatılabilir?

Sistem ayarları » Uygulamalar’a gidin. “Yaşlılar için BIG SMS” uygulamasını bulun, seçin ve bir sonraki ekranda “Bildirimler”i seçin.

Alarmı nasıl ayarlarım?

Ana ekranda saate veya tarihe dokunun. Herhangi bir alarm ayarlanmışsa, saatin yanında zil simgesi görüntülenir. BIG Launcher’ın düğme editöründe farklı bir alarm uygulaması ayarlabilirsiniz.

BIG Apps Suite’in ücretsiz sürümlerinin kısıtlamaları nelerdir?

BIG Launcher ücretsiz sürüm kısıtlamaları
- düğmelerin yalnızca sağ sütununu özelleştirebilirsiniz
- sadece 5 ek ekrana izin verilir
- yapılandırma ve tercihler için şifre koruması mümkün değildir
- tam sürümü almanızı hatırlatan bir ekran zaman zaman gösterilir


BIG Phone ücretsiz sürüm kısıtlamaları
- arama kaydında sadece son 5 öge görünür durumdadır
- telefon görüşmesi sırasında tuş takımı devre dışıdır


BIG SMS ücretsiz sürüm kısıtlamaları
- mesaj dizisinde sadece son 5 öge görünür durumdadır
- gönderilen 20 SMS’ten sonra, biglauncher.com bağlantısı her SMS’e eklenir. 


See the version history here: BIG Launcher changelog

Josh, 27: "I’m tired of trying all those launchers, they all look the same. BIG Launcher is something completely different. And it is very effective."
John, 49: "50% of people over 40 years old suffer from hyperopia and they need glasses for reading. BIG Launcher is a great and simple solution for their problem."